Parati Basic

płyta fundamentowa izolowana termicznie

PARATi Basic™ jest bazowym produktem z serii płyt firmy PARATi. Fundament posadawiany jest na powierzchni gruntu w idealnej otoczce styropianowej izolacji termicznej, która doskonale zabezpiecza dom przed niepożądanym zawilgoceniem oraz uniemożliwia ucieczkę ciepła z wnętrza budynku do gruntu. Idealnie spełnia swoje funkcje w zakresie termoizolacji oraz hydroizolacji. Starannie opracowany projekt i przemyślana konstrukcja gwarantują odseparowanie domu od zimnego gruntu i dają gwarancję uniknięcia straty ciepła z ogrzewanych pomieszczeń.

Płyta izolowana termicznie bez systemu grzewczego wybierana jest najczęściej w przypadku gdy przewidziane jest ogrzewanie inne niż podłogowe lub planowane jest wykonanie dodatkowej warstwy styropianu i wylewki nad fundamentem.

Elementy brzegowe

We wszystkich naszych płytach stosujemy elementy brzegowe, które pełnią funkcję nie tylko ochrony termicznej ale również tworzą szalunek na krawędzi płyty. Monolityczna budowa kształtek i stosowanie pióro-wpustu na łączeniu elementów skutecznie eliminuje mostki termiczne. Bardzo istotne biorąc pod uwagę, że krawędź fundamentu jest najbardziej narażona na utratę ciepła.

czytaj więcej czytaj więcej czytaj więcej czytaj więcej czytaj więcej czytaj więcej czytaj więcej czytaj więcej czytaj więcej

Zapewniamy szybką i profesjonalną realizację każdego projektu, dostosowaną do indywidualnych potrzeb oraz specyfiki konkretnej inwestycji. Konstrukcja płyty zostaje dopasowana do założeń technicznych opracowanych w projekcie budynku oraz do warunków gruntowych występujących na danym terenie. W trakcie projektowania oraz w czasie instalacji samej płyty uwzględniamy również wszystkie założenia techniczne dotyczące kanalizacji, przepustów wodnych, elektrycznych, instalacji kominkowej itp.

Płyta PARATi Basic dostępna jest w trzech podstawowych wariantach:

  1. Thermo (10 cm)
    Wariant podstawowy - stosowany najczęściej w budynkach mieszkalnych z dodatkową warstwą izolacji termicznej nad płytą lub w budynkach gospodarczych i garażach.
  2. Thermo+ (20 cm)
    Wariant energooszczędny - najczęściej wybierany wariant przez klientów. Spełnia standard energetyczny NF40. Można stosować z ogrzewaniem podłogowym w płycie.
  3. Passive (30 cm)
    Wariant pasywny - przeznaczony dla budynków pasywnych. Spełnia standard energetyczny NF15. Można stosować z ogrzewaniem podłogowym w płycie.

Są to najczęściej wybierane warianty przez naszych klientów ale możliwe jest wykonanie izolacji o dowolnej grubości. 

Zachęcamy również do zapoznania się z ogólnymi informacjami na temat naszej płyty fundamentowej: www.parati.com.pl/plyta-fundamentowa/ oraz z cenami: Płyta fundamentowa - CennikCall Now Button