Parati Electric

płyta fundamentowa z systemem ogrzewania elektrycznego

Parati Electric to niezawodna płyta fundamentowa z systemem ogrzewania elektrycznego, która pozwala na energooszczędne ogrzewanie całego domu. Odpowiednio zaprojektowany system daje możliwość podzielenia przestrzeni domowej na strefy. Możemy więc ustalać określoną temperaturę dla każdego pomieszczenia. Dzięki temu zyskujemy precyzję w zarządzaniu systemem grzewczym, co może przynieść spore oszczędności i duży komfort użytkowania.

System umiejscowiony jest w izolowanej płycie fundamentowej, wykonany na bazie elektrycznych kabli grzejnych. Tego typu rozwiązanie nawiązuje do dwóch innych rozwiązań instalowanych przez Parati (Legalett oraz Water) i wykorzystuje zjawisko akumulacji energii cieplnej wytworzonej przez kabel elektryczny w płycie fundamentowej. Dzięki temu podłoga mogą być nagrzewane w porze nocnej korzystając z tańszej energii elektrycznej drugiej taryfy i oddając ciepło w ciągu dnia.

Odpowiednio rozmieszczone kable grzewcze oraz zaawansowany system sterowania umożliwiają zarządzanie ciepłem dostarczanym do poszczególnych pomieszczeń, a temperaturę można bezproblemowo dostosować do aktualnych potrzeb, także pod względem użytkowania konkretnych powierzchni. Unikamy tym samym strat ciepła i konieczności nieekonomicznego dogrzewania.

Wykorzystanie płyty Parati Electric pozwala na osiąganie niewielkich różnic temperatury pomiędzy posadzką a przestrzenią pomieszczenia. W ten sposób ograniczona zostaje cyrkulacja ciepła o zróżnicowanych temperaturach. Zyskujemy tym samym komfort cieplny i zdrowsze powietrze.

Kable grzejne

W płycie PARATi stosowany jest w pełni ekranowany, jednostronnie zasilany kabel grzewczy odznaczający się dużą wytrzymałością. Izolacja zewnętrzna przewodu jest w charakterystycznym kolorze czerwonym wykonanym z PCV.  Przewód układany jest 3-5 cm poniżej górnej powierzchni podłogi. Zaletą jest krótki czas reakcji, co w praktyce oznacza szybkie nagrzanie pomieszczeń. 

Dlaczego ogrzewanie elektryczne w płycie zyskuje na popularności?

Nasza propozycja to z pewnością rozwiązanie grzewcze najnowszej generacji. Umożliwia swobodne i samoistne dostosowanie mocy przewodu. Kable grzejne gwarantują pełne bezpieczeństwo i brak ryzyka przegrzania. System może być zastosowany pod każdym rodzajem podłogi. Przede wszystkim jego zastosowanie wiąże się z realną oszczędnością energii i jej w pełni optymalnym wykorzystaniem. Zyskujemy także możliwość pełnej jego adaptacji podczas instalowania, dlatego nasze projekty dostosowane są do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Zastosowanie płyty Parati Electric to również gwarancja krótkiego czasu nagrzewania oraz całkowitej kontroli systemu. Odpowiednie sterowniki umożliwiają zaprogramowanie czasu pracy instalacji.

Od kilku lat inwestorzy coraz częściej decydują się na ogrzewanie elektryczne PARATi Electric z myślą o wykorzystaniu fotowoltaiki. Panele fotowoltaiczne są już na tyle dostępne cenowo, że coraz realniejsze i kuszące staje się wykorzystanie "darmowego" prądu, nie tylko do zasilania lodówki i telewizora ale też do ogrzewania całego budynku.

 

Kontrola energii cieplnej

Aby poprawić komfort temperaturowy oraz zapobiegać nadmiernym spadkom temperatury w dużych przestrzeniach, holach, w miejscach gdzie występują duże połacie okienne lub trwała zabudowa, projektujemy pętle o większym zagęszczeniu i mocy.

Płyta działając jak akumulator termiczny, może oddać w ciągu dnia zmagazynowane ciepło wytworzone w porze nocnej, zapewniając komfort przebywającym w pomieszczeniach osobom.

Zachęcamy również do zapoznania się z ogólnymi informacjami na temat fundamentu grzewczego, gdzie przedstawione są podstawowe informację o ogrzewaniu podłogowym w płycie fundamentowej: www.parati.com.pl/fundament-grzewczy oraz z cenami: Płyta fundamentowa - cennikCall Now Button