Termowizja

Pomiary efektywności działania systemów grzewczych

To techniczny sposób obserwacji i analizy promieniowania podczerwonego, emitowanego przez ciała fizyczne przy wykorzystaniu fal o długości od 0,9 do 14 um.

Efektem tych badań wykonanych przy użyciu kamery termowizyjnej jest mapa cieplna tzw. termograf, obrazujący rozkład temperatur w danym miejscu. Pomiary termowizyjne wykonuje się obecnie głównie w przemyśle, energetyce i budownictwie. W ostatniej dziedzinie wykorzystuje się termowizję przede wszystkim w następujących zakresach:

  • lokalizacji mostków termicznych,
  • sprawdzania szczelności izolacji budynków, potwierdzenia jej parametrów i jakości wykonania,
  • oceny osadzenia stolarki okiennej i drzwiowej,
  • badania jakości pracy wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej,
  • odwzorowania przebiegów oraz lokalizacji wycieków CO i CWU,
  • określania przebiegu i wykrywania ewentualnych wad ogrzewania podłogowego.

 

 

Aby badanie było skuteczne, różnica temperatur wewnątrz i na zewnątrz budynku powinna wynosić minimum 15 oC. Mając na uwadze powyższe, badania tego typu wykonuje się głównie w okresach grzewczych, zwracając uwagę na możliwie najmniejsze nasłonecznienie, najlepiej w pochmurny dzień. 

 

Kamera Termowizyjna

W dniu dzisiejszym do naszych zastosowań wykorzystujemy bardzo dobrą kamerę termowizyjną Flir t420, o rozdzielczości detektora 320x240 px, która zapewnia duży komfort pracy.

Powyższy sprzęt umożliwia nam, przedstawienie inwestorom wyników naszej pracy w postaci termografów i zdjęć obrazujących sposób pracy zainstalowanych systemów grzewczych.

W najbliższej przyszłości oprócz rutynowych badań wykonywanych na nasze potrzeby, planujemy poszerzyć ofertę o wykonywanie analiz związanych z certyfikacją i audytami energetycznymi.

 Call Now Button