Płyta Fundamentowa

Ciepła płyta fundamentowa PARATi™ jest wysoko efektywnym rozwiązaniem technicznym, który, pozwala w bardzo krótkim czasie wykonać fundament pod przyszły budynek. Rdzeniem fundamentu jest płyta żelbetowa, która pełni funkcję konstrukcyjną i równomiernie przenosi obciążenia z budynku. Posadowiona jest na gruncie w idealnej otoczce izolacji termicznej, znacząco ograniczając straty ciepła. Dzięki całkowitemu wyeliminowaniu mostków termicznych, fundament spełnia wszystkie warunki dla budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Poniżej zapraszamy do zapoznania się z głównymi cechami naszej płyty.

LEGENDA

 1. podbudowa
 2. izolacja pozioma
 3. element brzegowy
 4. opaska przeciwwysadzinowa
 5. płyta żelbetowa
 6. ogrzewanie podłogowe (opcjonalnie)
 7. folia termo-izolacyjna (opcjonalnie)
 8. drenaż (użycie zależne od gruntu)

Płyta fundamentowa - Cechy 

Jak powstaje płyta fundamentowa - krok po kroku

Na ponad 4-minutowym filmie pokazany jest proces powstawania fundamentu płytowego od prac ziemnych aż do zalania płyty i zatarcia na gładko. Bardziej szczegółowy opis etapów budowy, wraz ze zdjęciami można zobaczyć klikając w link www.parati.com.pl/jak-powstaje-plyta-fundamentowa/

płyta fundamentowa - zalety i korzyści

 • Płyta fundamentowa jest najlepszym technologicznie pakietem korzyści technicznych, takich jak: izolacja termiczna, wodoodporna warstwa żelbetu, planowane przepusty teletechniczne, wodno-kanalizacyjne oraz dedykowane systemy grzewcze.
 • Wszystkie płyty, które wykonujemy, są projektowane i obliczane przez naszych konstruktorów. W trakcie projektowania oraz w czasie instalacji samej płyty uwzględniamy również wszystkie założenia techniczne dotyczące kanalizacji, przepustów wodnych, elektrycznych, instalacji kominkowej itp.
 • To najlepsze, uzasadnione ekonomicznie rozwiązanie pod kątem poprawy efektywności energetycznej w budownictwie energooszczędnym i pasywnym, zapoczątkowane Dyrektywą Unijną 2010/31/UE w sprawie charakterystyki energetycznej budynków.
 • Nasze rozwiązania techniczne, dotyczące podłogowych systemów grzewczych, przewidują pokrywanie w wysokim stopniu zapotrzebowania na energię z OZE, przy wykorzystaniu fotowoltaicznych paneli słonecznych.
 • Każda nasza instalacja zakończona jest dostarczeniem dokumentacji powykonawczej, w której przedkładamy wspomniane wcześniej atesty, certyfikaty i deklaracje.

Izolacja pozioma i elementy brzegowe typu L

Opracowaliśmy nowatorską technologię wykonania styropianowych elementów brzegowych typu L, która pozwala precyzyjnie i w krótkim czasie ułożyć izolację po obrysie budynku.

Zarówno do  produkcji elementów brzegowych, jak i wykonania izolacji termicznej od strony gruntu, wykorzystujemy styropian EPS, EPS HYDRO lub XPS renomowanych producentów z Polski i UE. Klasa wytrzymałości i parametry styropianu dobierane są na podstawie obciążeń budynku oraz warunków gruntowych.


Zobacz więcej...

Realizacje w całej POLSCE!

Płyty dostarczamy i wykonujemy na terenie całego kraju

Dysponujemy doświadczonymi brygadami, które wykonują rocznie ponad 150 fundamentów w całej Polsce. Call Now Button