Płyta Fundamentowa

Ciepła płyta fundamentowa PARATi™ jest wysoko efektywnym rozwiązaniem technicznym, który, pozwala w bardzo krótkim czasie wykonać fundament pod przyszły budynek. Rdzeniem fundamentu jest płyta żelbetowa, która pełni funkcję konstrukcyjną i równomiernie przenosi obciążenia z budynku. Posadowiona jest na gruncie w idealnej otoczce izolacji termicznej, znacząco ograniczając straty ciepła. Dzięki całkowitemu wyeliminowaniu mostków termicznych, fundament spełnia wszystkie warunki dla budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Poniżej zapraszamy do zapoznania się z głównymi cechami naszej płyty.

LEGENDA

 1. podbudowa
 2. izolacja pozioma
 3. element brzegowy
 4. opaska przeciwwysadzinowa
 5. płyta żelbetowa
 6. ogrzewanie podłogowe (opcjonalnie)
 7. folia termo-izolacyjna (opcjonalnie)
 8. drenaż (użycie zależne od gruntu)

Płyta fundamentowa - Cechy 

Jak powstaje płyta fundamentowa - krok po kroku

Na ponad 4-minutowym filmie pokazany jest proces powstawania fundamentu płytowego od prac ziemnych aż do zalania płyty i zatarcia na gładko. Bardziej szczegółowy opis etapów budowy, wraz ze zdjęciami można zobaczyć klikając w link www.parati.com.pl/jak-powstaje-plyta-fundamentowa/

Fundament płytowy to przyszłość w budownictwie energooszczędnym

Płyta fundamentowa to sprawdzony od wielu lat pomysł na znacznie lepszy, mniej kosztowny i niezwykle szybki w realizacji sposób posadowienia budynku. Nic więc dziwnego, że zyskał on tak wielu zwolenników także w Polsce. Nasza firma posiada ogromne doświadczenie w realizacji tego typu projektów.

Zdajemy sobie sprawę, że płyta fundamentowa stanowi jedną z najważniejszych części konstrukcji nieruchomości, dlatego powinna zostać wzorcowo zaprojektowana i wykonana z troską o najdrobniejszy szczegół. Taką gwarancję dajemy naszym Klientom, którzy zaufali nam na każdym etapie realizacji powierzonego zadania. Nasza płyta fundamentowa zapewnia pełną stabilność, wytrzymałość oraz izolację. To rozwiązanie w pełni ekonomiczne, nawet w przypadku budynków umiejscowionych w mniej korzystnych warunkach wodno-gruntowych. Od tego elementu zależy długowieczność i bezpieczeństwo domu, dlatego bierzemy odpowiedzialność za wykonywane prace i dostarczane materiały konstrukcyjne. Każda płyta fundamentowa powstaje w zgodzie z indywidualnym projektem domu oraz jest dostosowywana do konkretnej technologii, a także nośności gruntu.

Oferowana przez naszą firmę płyty fundamentowe składają się tylko ze starannie dobranych materiałów budowlanych najwyższej jakości. Doskonały projekt oraz nowoczesne i zaawansowane technologicznie rozwiązania zastosowane w systemie grzewczym to w pełni zintegrowany system pozwalający na bezproblemową, oszczędną i sprawną instalację ogrzewania podłogowego w każdym domu.

Fundament z ogrzewaniem podłogowym to dobrze przemyślana opcja, jeśli zależy nam na budowie domu energooszczędnego. Pozwoli na pożądaną redukcję wilgoci, zapewni stabilną temperaturę w całym budynku oraz komfort cieplny. Jednocześnie przyczyni się do zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych. Tego typu fundament można stosować zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w budynkach przemysłowych. To także dobry pomysł dla nieruchomości zlokalizowanej na gruncie o wysokim poziomie wód gruntowych. Dzięki równomiernemu przenoszeniu ciężaru budynku na podłoże, cała konstrukcja pozostaje stabilna i odporna na osiadanie, a dodatkowo zapewnia ekonomiczne ogrzewanie wszystkich pomieszczeń.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Chętnie doradzimy i odpowiemy na każde pytanie związane z inwestycją. Zachęcamy również do zapoznania się z podstawowymi informacjami na temat fundamentu grzewczego www.parati.com.pl/fundament-grzewczy/ oraz z cennikiem: Płyta fundamentowa - cennik

płyta fundamentowa - zalety i korzyści

 • Płyta fundamentowa jest najlepszym technologicznie pakietem korzyści technicznych, takich jak: izolacja termiczna, wodoodporna warstwa żelbetu, planowane przepusty teletechniczne, wodno-kanalizacyjne oraz dedykowane systemy grzewcze.
 • Wszystkie płyty, które wykonujemy, są projektowane i obliczane przez naszych konstruktorów. W trakcie projektowania oraz w czasie instalacji samej płyty uwzględniamy również wszystkie założenia techniczne dotyczące kanalizacji, przepustów wodnych, elektrycznych, instalacji kominkowej itp.
 • To najlepsze, uzasadnione ekonomicznie rozwiązanie pod kątem poprawy efektywności energetycznej w budownictwie energooszczędnym i pasywnym, zapoczątkowane Dyrektywą Unijną 2010/31/UE w sprawie charakterystyki energetycznej budynków.
 • Nasze rozwiązania techniczne, dotyczące podłogowych systemów grzewczych, przewidują pokrywanie w wysokim stopniu zapotrzebowania na energię z OZE, przy wykorzystaniu fotowoltaicznych paneli słonecznych.
 • Każda nasza instalacja zakończona jest dostarczeniem dokumentacji powykonawczej, w której przedkładamy wspomniane wcześniej atesty, certyfikaty i deklaracje.

Izolacja pozioma i elementy brzegowe typu L

Opracowaliśmy nowatorską technologię wykonania styropianowych elementów brzegowych typu L, która pozwala precyzyjnie i w krótkim czasie ułożyć izolację po obrysie budynku.

Zarówno do  produkcji elementów brzegowych, jak i wykonania izolacji termicznej od strony gruntu, wykorzystujemy styropian EPS, EPS HYDRO lub XPS renomowanych producentów z Polski i UE. Klasa wytrzymałości i parametry styropianu dobierane są na podstawie obciążeń budynku oraz warunków gruntowych.


Zobacz więcej...

Realizacje w całej POLSCE!

Płyty dostarczamy i wykonujemy na terenie całego kraju

Dysponujemy doświadczonymi brygadami, które wykonują rocznie ponad 150 fundamentów w całej Polsce. Call Now Button