Parati Water

płyta fundamentowa z systemem ogrzewania wodnego

Parati Water to zaawansowana technologicznie płyta fundamentowa z systemem ogrzewania wodnego, która akumuluje energię cieplną. Proces ten pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury w całym domu. Zminimalizowane zostaje także ryzyko występowania uciążliwej wilgoci. Oferowane przez nas rozwiązanie daje mieszkańcom komfort, bezpieczeństwo i pozwala na ekonomiczne użytkowanie.

System wodny zainstalowany w płycie fundamentowej, to układ wielowarstwowych rurek wykonanych z polibutylenu lub polietylenu, nowoczesnych tworzyw sztucznych charakteryzujących się wysoką elastycznością, odpornością na pełzanie, pęknięcia, naprężenia i ścieranie. Polibutylen i polietylen są materiałami odpornymi na wiele substancji chemicznych, co w połączeniu z ich parametrami mechanicznymi sprawia, że doskonale nadają się do zastosowania w systemach grzewczych. W naszych rozwiązaniach stosujemy produkty dwóch renomowanych producentów, REHAU Rautherm S i Duro-System.

Układ pętli grzewczych

Pętle wodnego systemu płyt fundamentowych układane są w sposób przewidziany w projekcie i zależą od tych samych parametrów, które zostały opisane szczegółowo w systemie powietrznym.

Wszystkie sekcje układu zgrupowane są w jednym miejscu. Za pomocą specjalnego rozdzielacza poszczególne pętle łączone są z systemem zasilania kotłowni.

Dlaczego warto wybrać PARATi Water?

System stworzony w oparciu o Parati Water to doskonałe rozwiązanie dla każdego energooszczędnego domu i sposób na oszczędności w zakresie ogrzewania.

Gwarantujemy staranny projekt oraz profesjonalne wykonanie wszystkich niezbędnych prac. Kierujemy się precyzją i bogatym doświadczeniem. Dbamy także o efektywność i estetykę wykonania każdego projektu. Rury grzejne pozostają ukryte pod posadzką, co stanowi idealny sposób na ograniczenie ekspozycji większości urządzeń i elementów instalacji. Uwzględniamy także wysokość i kubaturę pomieszczeń. Przy każdej realizacji dobieramy rury grzejne o właściwej średnicy, opracowujemy ich pożądany rozstaw i odpowiednią długość obiegów grzewczych.

Dom może zostać zasilony z dowolnego, głównego źródła energii (piec na paliwo stałe, piec gazowy, pompa ciepła itp.). Dzięki możliwości regulowania temperatury w każdym strefie, płyta fundamentowa grzewcza może być podstawowym źródłem ciepła dla poszczególnych pokoi i pomieszczeń w budynku.

Właściwości ochronne płyty

  • Płyty fundamentowe grzewcze gromadzą w sobie ciepło, co umożliwia utrzymanie stałej temperatury w budynku, w którym została zastosowana. Taki sposób ogrzewania domu zmniejsza także ryzyko występowania wilgoci, a w konsekwencji namnażania grzybów.
  • Dodatkowo, tego typu rozwiązanie, umożliwia zastosowanie w pomieszczeniach dowolnego rodzaju podłóg, m.in. kafli, paneli, wykładzin czy parkietu, ponieważ fundamenty grzewcze należą do systemów niskotemperaturowych.
  • Wyposażenie budynku w system płaszczyznowy, to dobre rozwiązanie dla alergików. Poprzez niskie temperatury systemu, w budynku praktycznie nie występują zbędne ruchy powietrza, które mogłyby sprzyjać roznoszeniu się kurzu lub innych czynników uczulających.
  • Jeśli oferowany system uległby chwilowemu uszkodzeniu, ciepło w nim zgromadzone będzie oddawane pomieszczeniom budynku. Umożliwi to utrzymanie pożądanej temperatury przez czas wystarczający do naprawienia usterki.

Zachęcamy również do zapoznania się z ogólnymi informacjami na temat fundamentu grzewczego, gdzie przedstawione są podstawowe informację o ogrzewaniu podłogowym w płycie fundamentowej: www.parati.com.pl/fundament-grzewczy/ oraz z cenami: Płyta fundamentowa - CennikCall Now Button