Parati Legalett

płyta fundamentowa z systemem ogrzewania powietrznego

Parati Legalett to nowoczesna płyta fundamentowa z systemem ogrzewania powietrznego bazująca na zamkniętym obiegu powietrza. To zaawansowane technologicznie rozwiązanie pozwala przede wszystkim na ograniczenie straty ciepła, higieniczne i komfortowe użytkowanie oraz energooszczędność. Wydajność, cichy tryb pracy i wolne od alergenów powietrze to dodatkowe atuty zastosowania płyty Parati Legalett.

Systemem ogrzewania powietrznego zainstalowany w płycie fundamentowej, to zespół pętli rur wykonanych z polipropylenu, w których transportowane jest w obiegach zamkniętych, ciepłe powietrze.

Poszczególne zespoły pętli grzewczych układane są na etapie instalacji, precyzyjnie, według projektu przygotowanego każdorazowo dla danego budynku. Ich ułożenie, przekrój i długości są nieprzypadkowe, zależą od kubatury pomieszczeń, wielkości i ilości otworów okiennych oraz od technologii w jakiej został zbudowany budynek.

Układ pętli grzewczych

Ich ułożenie, przekrój i długości są nieprzypadkowe, zależą od kubatury pomieszczeń, wielkości i ilości otworów okiennych oraz od technologii w jakiej został zbudowany budynek.

Do wymuszenia przepływu powietrza w poszczególnych pętlach oraz szerzej w poszczególnych strefach grzewczych, służą specjalne agregaty sterujące umiejscowione w określonych punktach płyty fundamentowej.

W zależności od źródła energii dostarczonej do budynku, do zasilania systemu grzewczego stosuje się agregaty elektryczne lub wyposażone w wodne wymienniki ciepła. W wypadku urządzeń elektrycznych do zasilania systemu wykorzystujemy energię elektryczną, natomiast w drugim przypadku energię cieplną uzyskujemy za pośrednictwem wymienników ciepła, do których z kotłowni budynku dostarczana jest ciepła woda. W omawianym drugim wariancie dom zostaje zasilony z dowolnego głównego źródła energii (piec na paliwo stałe, piec gazowy, pompa ciepła itp.).

Ta wyjątkowa oferta pozwala na równomierne ogrzanie fundamentów i stropów, a także wiąże się z niezwykle szybkim i bezproblemowym montażem, który zapewniamy na każdym etapie prac.

System pozostaje praktycznie bezobsługowy i równie trwały jak sam fundament. Dostęp do newralgicznych jego części umożliwiony jest dzięki wygodnym klapom rewizyjnym.

Instalacja oparta na Parati Legalett umożliwia efektywne ogrzewanie gorącym powietrzem, przepływającym rurami rozprowadzającymi ciepło na całą płytę fundamentową. Zapewnia długotrwałe oddawanie odpowiedniej temperatury do każdego pomieszczenia. Jednorazowe nagrzanie płyty pozwala na utrzymanie ciepła nawet przez kilkanaście godzin.

Właściwości ochronne płyty

  • Poprzez akumulację ciepła, ogrzana płyta stabilizuje temperaturę budynku i doskonale zabezpiecza przed wilgocią i jej skutkami ubocznymi, takimi jak pleśń czy grzyby.
  • Ogrzewanie tego rodzaju jest systemem niskotemperaturowym, co umożliwia układanie bezpośrednio na płycie, podłóg wykonanych z różnych materiałów (deski, panele, wykładziny, kafle).
  • Niska temperatura robocza systemu grzewczego 21-24 oC, zapobiega powstawaniu zjawiska prądów konwekcyjnych , odpowiedzialnych za rozprzestrzenianie się kurzu oraz innych alergenów, które sprzyjają powstawaniu alergii.
  • W razie awarii zasilania, płyta działając jak akumulator termiczny, odda zmagazynowane ciepło, zapewniając komfort termiczny jeszcze przez kilkanaście kolejnych godzin.

Zachęcamy również do zapoznania się z ogólnymi informacjami na temat fundamentu grzewczego, gdzie przedstawione są podstawowe informację o ogrzewaniu podłogowym w płycie fundamentowej: www.parati.com.pl/fundament-grzewczy oraz z cenami: Płyta fundamentowa - cennikCall Now Button